На 48. Бранковом колу, у простору Градске библиотеке у Новом Саду, премијерно је изведен поетско -музички комад „Кад дође црвена јесен“ на стихове Мирослава Антића. Ово чудесно уметничко дело пуно креативне лепоте и енергије, управо онакве какву само врхунска поезија може изнедрити, извела је позната млада рецитаторско-песничка дружина „Међу нама“ из Новог Сада. Ову запажену и јединствену групу чине Никола Раусављевић, Јована Крстић и Милан Ћосић. Два млада песника, Раусављевић и Ћосић, објавили су заједничку књигу песама „Кад ухватим тишину“ у Бранковом колу и овенчали се пре две године престижном наградом „Стражилово“. У поздравној речи Ненад Грујичић је изразио захвалност младим песницима и уметницима поводом њихове мисије у неговању песничке речи као највишег облика књижевне писмености, што нарочито импонује концепту Бранковога као институције која чува успомену на живот и дело Бранка Радичевића негујући врхинску поезију, уметност и остале духовне дисциплине као круцијални знамен људског стваралаштва и трајања у времену.
На опште задовољство бројне младе публике, премијера „Кад дође црвена јесне“ протекла је у славу поезије и култног песника Мике Антића, са дугим и честим аплаузима, са усхићеним изразима лица однеговане публике. Милан Ћосић је вешто и надахнуто пратио поезију уз гитару, саксофон и клавир.
Посве је необично, и у исти мах несхватљиво, да оваква ретка и оригинална премијера на одабране стихове Мике Антића није се догодила пролетос на „Антићевим данима“ у Новом Саду, којима је и била намењена на предлог ових врсних младих песника и уметника. На волшебан, боље казати необјашњив начин таква понуда младих стваралаца је одбијена у Културном центру Новог Сада.
Срећом, Мика Антић није ничије власништво, већ припада свима нама. Као млађи песник често је долазио и учествовао на Бранковом колу дајући пун поетски и и људски смисао у боемским дружењима и наступима у Сремским Карловцима и на Стражилову седамдесетих и осамдесдетих година прошлога века. Познато је да је Мирослав Антић, поводом одвијања прве септембарске манифестације Бранковога кола, 1972. Године, у листу Дневник покренуо подлистак „Бранково коло“, који је извештавао речју и фотографијом са овог тек основаног у Сремским Карловцима песничког фестивала.
Цветник песама (о) Бранку Радичевићу "Ао, данче, ала си ми бео"
Штампано поводом 200. годишњице рођења Бранка Радичевића.
Сто четрдесет девет песника од средине 19. века до данас, двеста песама!
Ненад Грујичић: КОЛО, КОЛО, НАОКОЛО - Појаве и портрети
Књига записа и сећања о знаменитим песницима и уметницима поводом полувековног трајања Бранковога кола
Штампано о двестотој годишњици рођења Бранка Радичевића
Други том књиге Ненада Грујичића КОЛО, КОЛО, НАОКОЛО - Стражиловски времеплов: трагови и сећања, цртице и коментари
Историјат Бранковог кола, хроника (1972 - 1992)
Штампано о двестотој годишњици рођења Бранка Радичевића
Беседарник СВЕЧАНЕ РЕЧИ - Беседе на отварањима септембарског Бранковог кола (1972 - 2024)
Приредили: Ненад Грујичић и Растко Лончар
Штампано о 200. годишњици рођења Бранка Радичевића
Зборник радова ЖИВОТ ПЕСНИЧКОГ ДЕЛА БРАНКА РАДИЧЕВИЋА
Приредили Ненад Грујичић и Растко Лончар
Са Округлог стола о Бранку одржаног 28. марта 2024.
Штампано о 200. годишњици рођења Бранка Радичевића
Капитална књига
Антологија српске поезије
Друго издање
ПРОГНАНИ ОРФЕЈИ
Антологија српске избегличке поезије