Помен на Владету Јеротића
У Карловачкој богословији „Свети Арсеније Сремац“, у оквиру „Хришћанских тема“ на 47. Бранковом колу, било је говора о „Смислу земаљскога живота“. У програму је требало да учествује и Владета Јеротић који је недавно напустио овај свет.
У уводном слову Ненад Грујичић је нагласио да је Владета Јеротић био градитељ Бранковога кола, његов високопоштовани неимар пуне три деценије. Из годину у годину Јеротић је био личност без премца, привилегија од које се могло и те како учити и научити. С Јеротићем је у једној важној равни рада Бранковог кола, духовној, остварен дишедеценијски континуитет непрестаног подизања Бранковог кола на виши стваралачки ниво. Био је Јеротић својеврсни песник, poeta vates и poeta doctus, у исти час, човек прекогнитивних способности, видовит духовник, али и ерудита, учен лекар-психијатар, човек умивен култом библиотеке и знања. Као научник желео је и успевао, неки то нису још разумели, да наука додирне неизрециво и буде осветљена граничним духовним дисциплинама, вером и религијом, поезијом и филозофијом. Волео је Сремске Карловце и Бранка Радичевића, волео и разумео песнике, и сам писао песме не казујући да је песник.
У оквиру програма прочитана је Бранкова духовна песма „Молитва“, којој је Јеротић придавао велики значај, песму која завршава стиховима: „Фала Боже на дар ови/ о помози, благослови,/ да ми какао с права пута/ душа млада не залута.“
Јеромонах Клеопа Стефановић указао је да на почетку Библије стоји да је Господ Бог створио човека од праха земаљског и дао му дух животни, „и поста човек душа жива“. Све што је створио, и небо и земљу, и воду и ваздух, и рибе, и птице и земаљско благо, све Бог даде човеку на дар. Велики си дарови Божји у свему што називамо земаљским вртом и животом. Владета Јеротић је био верујући човек, истакао је јеромонах Клеопа, мали растом, али велики духом и резултатима, све што је створио остаће за сва времена. Јеротић је био човек пуног земаљског смисла, поптуно остварен у мисији коју је као духовник обављао. И кад су пред његовом ординацијом чекали бројни пацијенти, истакао је јеромонах Клеопа, он је за сваког имао времена и у сваком људском бићу видео братску сродност у Богу.
Јеромонах Клеопа се обратио и младима из свих наших крајева, тек пристиглим ђацима првог разреда богословије, који су такође били у публици, упућујући их на Христов позив: „Пођите за мном!“ А затим додао: „Многе мајке рађају синове, неке рађају будуће аутомеханичаре или лекаре, столаре или професоре, трговце или земљораднике, али неке мајке рађају и будуће свештенике. У богословију долазе мaдићи које је Бог позвао, а они су то, иако сасвим млади, чули, препознали и – заволели тај призив.“ Тиме је испуњен смисао земаљскога живота за свакога онога кога мајка роди по своме послању и његовом задатку на Земљи.
Антологија песама (о) Бранку Радичевићу "Ао, данче, ала си ми бео"
Штампано поводом 200. годишњице рођења Бранка Радичевића.
Сто четрдесет девет песника од средине 19. века до данас, двеста песама!
Ненад Грујичић: КОЛО, КОЛО, НАОКОЛО - Појаве и портрети
Књига записа и сећања поводом полувековног трајања Бранковога кола
Штампано о двестотој годишњици рођења Бранка Радичевића
Капитална књига
Антологија српске поезије
Друго издање
ПРОГНАНИ ОРФЕЈИ
Антологија српске избегличке поезије